ETİKET SİSTEMİ

ASANSÖR PERİYODİK KONTROL

UYGUN (Yeşil Etiket)

Asansörlerinize uzman kontrol mühendisleri tarafından yapılan test ve denetimler sonrasında, can ve mal güvenliğiniz için hiçbir risk taşımayan UYGUN asansörlere iliştirilen etikettir.

HAFİF KUSURLU (Mavi Etiket)

Asansörlerinize uzman kontrol mühendisleri tarafından yapılan test ve denetimler sonrasında, can ve mal güvenliğiniz için HAFİF KUSURLU seviyede risk oluşturan asansörlere iliştirilen etikettir. Mavi renkli bilgi etiketi iliştirilmiş olan hafif kusurlu asansöre yönelik kontrolü, periyodik kontrol raporunun ilgili idareye, bina sorumlusuna ve asansör monte edene veya onun yetkili servisine iletildiği tarihten itibaren on iki ay sonra yapılır.

KUSURLU (Sarı Etiket)

Asansörlerinize uzman kontrol mühendisleri tarafından yapılan test ve denetimler sonrasında, can ve mal güvenliğiniz için KUSURLU seviyede risk oluşturan asansörlere iliştirilen etikettir. Sarı renkli bilgi etiketi iliştirilmiş olan kusurlu asansöre yönelik takip kontrolü, periyodik kontrol raporunun ilgili idareye, bina sorumlusuna ve asansör monte edene veya onun yetkili servisine iletildiği tarihten itibaren 120 gün sonra yapılır.

GÜVENSİZ (Kırmızı Etiket)

Asansörlerinize uzman kontrol mühendisleri tarafından yapılan test ve denetimler sonrasında, can ve mal güvenliğiniz için yüksek risk taşıyan, KULLANILMASI SAKINCALI ve en kısa sürede giderilmesi gereken uygunsuzlukların tespit edildiği güvensiz asansörlere iliştirilen etikettir. Kırmızı renkli bilgi etiketi iliştirilmiş olan asansörün 60 gün süre içinde tespit edilen uygunsuzlukları giderilmez ise kullanım dışı bırakılması amacıyla bağlı bulunduğunuz belediyeye bildirilir ve asansörünüz MÜHÜRLENEREK KULLANIMA KAPATILIR.

GÜVENLİ ASANSÖRLER

Can Güvenliğiniz İçin Asansörlerin Periyodik Kontrolleri Önemlidir.